Související zboží:
Kokeši panenka Ninja je vysoká 12 cm a je vyrobena ze dřeva. Jistě jste se již někdy se slovem Ninja setkali. Jedná se o tajného agenta feudálního Japonska, který byl zpopularizován za pomoci Anime a Mangy. Panenka pochází z dílny mistra Chie Tamury, a právě díky popularitě postavičky Ninja je i tato panenka Kokeshi nejznámější. Ninja je zahalený v černém kimonu a jsou vidět pouze jeho roztomilé oči - vždyť je právě v utajení. Za opaskem má schovaný tradiční japonský meč.
Kokeši panenka dekorovaná malbou posvátné japonské hory Fuji - nejvyšší v Japonsku - a třešťovými kvítky mezi červenou bránou Torii a Gojyunoto, je zahalená do světle krémového kimona a je elegantní a zároveň zapůsobí typickou japonskou křehkostí.
Dekorativní magnetka - např. na chladničku - s motivem japonské panenky Kokeshi. Kokeshi jsou tradiční japonské panenky, původem ze severovýchodního Japonska - ostrova Honšů, Tohoku. První zmínky o panenkách Kokeši se datují od počátku 19. století, kdy řezbáři z hornatých oblastí s horkými prameny prodávali tyto panenky jako suvenýry pro návštěvníky lázní.
Kokeši panenka Taishun je vysoká 16 cm. Její jméno značí "snící o jaru" . Jemná panenka je schoulená do bílého kimona, ozdobeného prvními kvítky jara v Japonsku - švestky - a během tuhé zimy čeká, až se příroda probudí ze zimního spánku - sní o příchodu jara.
Její tvůrce, Genji Yamada byl za Kokeshi Taishun oceněný v Soutěži o nejkrásnější Kokeshi panenku v prefektuře Gunma a současně i v Národní japonské soutěži o nejkrásnější Kokeshi.
Dekorativní magnetka - např. na chladničku - s motivem japonské panenky Kokeshi. Kokeshi jsou tradiční japonské panenky, původem ze severovýchodního Japonska - ostrova Honšů, Tohoku. První zmínky o panenkách Kokeši se datují od počátku 19. století, kdy řezbáři z hornatých oblastí s horkými prameny prodávali tyto panenky jako suvenýry pro návštěvníky lázní.
Tato kokeši je vyrobená ze dřeva mizuki - dřín. Pochází z dílny mistra řezbáře Masae Fujikawy (který byl v roce 1996 a 2002 oceněn Cenou premiéra v roce 1995 a 1996 Cenou ministra zemědělství. Její jméno znamená v překladu "Slunečné dny". Krásné kimono v odstínech zelené a bleděmodré je třešňovými kvítky, vyobrazením brány Torii do posvátného prostoru a horou Fuji, nejvyšší v Japonsku. Balení obsahuje i dřevěnou tabulku se jménem řezbáře a razítkem umělecké dílny, kde byla vyrobena.
Japonská panenka Kokeshi Shiawase Jizo - šťastný bódhisattva je patronem dětí, těhotných žen, cestujících, poutníků a hasičů. Figurka pochází z dílny mistra Usaburoa. Výška figurky: 12 cm.
Figurky sedmi japonských bohů štěstí v podobě roztomilých opiček, které pocházejí z dílny Hakurei v Kjótu. Keramické figurky jsou umístěny na podstavci s dekorativním paravanem. Shichi-fuku-jin - sedm bohů štěstí - Ebisu: Je to bůh moře, rybářů a prosperity, Daikokuten: Je to bůh zemědělství, bohatství a obchodu. Bishamonten: Je to bůh válečníků. Benzaiten: Je bohem vědění, umění a krásy, zejména hudby. Fukurokujyu: Bůh moudrosti, štěstí a dlouhověkosti. Jurōjin: Je to bůh dlouhověkosti. Hotei: Je to bůh hojnosti a dobrého zdraví.
Kokeši Ameagari je ručně malovaná nádherná panenka s více než 100 letou tradicí. Ame Agari, v překladu "Po dešti", je panenka pocházející z dílny mistra Fujikawy Shouei. Panenka Ame Agari je jedinečná tím, že vyhrála cenu za unikátní řemeslnou výrobu, což dokazuje malá dřevěná cedule, na které je napsáno: Kreativní Kokeshi / Ameagari / Získala hlavní cenu / Fujikawa Souei. Kokeshi panenka je vyrobena ze dřeva Mizuki a je 16 cm vysoká. Je zavinuta v oranžovém kimonu a v ruce drží skloněný deštník, což indikuje stav po dešti. Na deštníku jsou namalované květiny, které po dešti vykvetou. Odstíny, které mistr po kokeshi panenku vybral, jsou pro tyto panenky velice unikátní.